„Karta z historii Warmii i Mazur” od 1941 r. do współczesności”

24 lipca, 2021 10:18 am Published by

 „Karta z historii Warmii i Mazur” od 1941 r. do współczesności”

Eine Seite aus der Geschichte von Ermland und Masuren. Von 1940 bis heute“

To temat kolejnego spotkania ze świadkami czasu, które tym razem organizowane jest w Olsztynie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej ul. 1 Maja 5, 10-117 Olsztyn w dniu 28 sierpnia 2021 r. o godz. 18.00.

Historia często bywa nazywana nauczycielką życia, która dostarcza nam rzetelnych informacji o naszych przodkach opisuje również zwycięskie zrywy jak jak i te trudne które mają wpływ na naszą rzeczywistość.

Tym razem o trudnej historii Warmii i Mazur postarają się opowiedzieć nam:

Adam Suchowiecki – emerytowany nauczyciel historii . Interesuje się dziejami Mazowsza Północnego oraz pogranicza mazowiecko – mazurskiego.  Autor książek: „Kurpie z Puszczy Zielonej. Kartki z dziejów” oraz  „Sąsiedzi. Z dziejów pogranicza mazowiecko- pruskiego XIII – XX wiek.”

Jan Prusik – emerytowany nauczyciel akademicki o specjalności biochemia, poliglota. Jest autorem tłumaczenia na język angielski streszczenia zamieszczonego w książce „Obóz jeniecki Stalag IB Hohenstein”. Zamieszcza artykuły w piśmie „Kurpie” wydawanym przez Związek Kurpiów w Ostrołęce.

Moderatorem spotkania będzie Marek Lewiński – dziennikarz Radia Olsztyn.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, którzy zainteresowani są przeszłością Warmii i Mazur na spotkanie ze świadkami czasu. Spotkanie to będzie w formie hybrydowej, transmitowane na profilu Facebookowym Archiwum Historii Mówionej.

Kontakt i zgłoszenia:

e-mail: martyna.halek@haus.pl, tel.: 77 402 51 05.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenia do 20.08.2021r.

Spotkanie odbędzie się w j. polskim.