Qltura czasu wolnego we wczesnym PRL-u na Warmii i Mazurach

25 sierpnia, 2020 5:39 pm Published by

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkania ze świadkami czasu. Tym razem będziemy słuchać relacji świadków z Warmii i Mazur. Drugie w tym roku spotkanie ze świadkami historii odbędzie się w Ostródzie w dniu 16.09.2020 r. (środa) godz. 18:00 w Centrum Użyteczności Publicznej ul. Jana III Sobieskiego 9, 14-100 Ostróda  (sala 112).

 

Tematem spotkania będzie :

Qltura  czasu wolnego we wczesnym PRL-u na Warmii i Mazurach

Qltur – Freizeit in der frühen polnischen Volksrepublik in Ermland und Masuren

 

 

Nasi świadkowie historii, czyli:

 

Ingrid Adeleide Lipka/ oficjalnie: Ingryda Lipka– rodowita mieszkanka miasta Ostróda, od 64 lat czynnie związana z tenisem stołowym i ziemnym, wielokrotnie zdobyte medale. Od 30 lat zaangażowana w krzewienie kultury niemieckiej przy Ostródzkim Stowarzyszeniu Mniejszości Niemieckiej Jodły w Ostródzie.

Hildegard Ziółkowska/ oficjalnie: Hilda Ziółkowska– 82 letnia autochtonka byłych Prus Wschodnich. Jej pasją jest rękodzieło, mistrzyni haftu i sztuki dziergania.

Wojciech Włoch od urodzenia mieszkaniec Ostródy z wyksztalcenia technolog przemysłu spożywczego.  Pasjonat piłki nożnej od 10 roku życia. Były zawodnik i trener.  Od 20 lat  działacz  Klubu Sportowego  „Sokół Ostróda”.

Świadkowie postarają się przybliżyć uczestnikom spotkania jakie możliwości spędzania wolnego czasu posiadali młodzi ludzie we wczesnych latach PRL.

Spotkanie odbędzie się w j. polskim. Zachęcamy do wysłuchania ciekawych i interesujących historii z Warmii i Mazur. Zgłoszenia proszę przysłać na adres: martyna.halek@haus.pl

 

Projekt finansowany ze środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Budowy i Ojczyzny Republiki Federalnej Niemiec