Klub Odkrywców Historii Lokalnej w Kluczborku


Szukanie tożsamości miejsca, w którym mieszkam, z którego pochodzę.

Wo wohnst du?

Woher kommst du?

Początek przygody z językiem niemieckim? I tak, i nie :)

Początek przygody, owszem, ale bardziej w charakterze lokalnym.

Szukanie tożsamości miejsca, w którym mieszkam, z którego pochodzę.

Zauważanie rzeczy, budynków, na które nie zwracam normalnie uwagi.

To tylko kilka zagadnień, z jakimi do czynienia mają uczniowie klas gimnazjalnych 2a i 3a w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Kluczborku.
Przestrzeń do działań w tym temacie uczniowie mają po pierwsze na zajęciach języka mniejszości narodowej, historii i kultury własnej oraz, dzięki współpracy szkoły z Domem Współpracy Polsko-Niemieckiej w Opolu, w ramach Klubu Odkrywców Historii Lokalnej.
Tym razem uczniowie mieli do dyspozycji zestaw zdjęć swojego miasta sprzed wielu lat, aparaty w swoich telefonach i ...koniec języka za przewodnika...
Ich zadaniem było odnaleźć perspektywę zrobionego zdjęcia, zrobić jego wersję współczesną, podać, co znajduje się w tym miejscu obecnie oraz dopytać, co było wcześniej.

Poszukiwania informacji okazały się bardzo owocne. Uczniowie napotkali na swojej drodze prawdziwych koneserów lokalnej historii, dzięki którym ich wiedza na temat kluczborskiego rynku, i nie tylko, znacznie się powiększyła.

W kolejnej części uczniów czekają kolejne zadania odkrywania lokalnej historii, tym razem jednak z wykorzystaniem aplikacji...

 

 

« wstecz